1 - Cayma Hakkı

 

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

2 - Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün telsim alındıktan sonra kargo firmasının görevi tam olarak yerine getirdiği kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kozmetik, kişisel, ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş, ve kullanılmamış halde olmalıdır. Ürünün iadesi ancak varsa hediye ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

3 - Hatalı Ürünler


Teslimat sırasında fark edilemeyip sonrasında hatalı olduğu fark edilen ürünleri hatalarını belirterek fatura ve siparişi numaranız ile e-maili [email protected]  adresine gönderiniz veya Botem Gıda iletişim kanalları ile irtibata geçiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.

 

4 - İptal Şartları


Verdiğiniz siparişi, siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizi iptal etmek için [email protected]  adresine SİPARİŞ İPTAL başlıklı iptal isteğinizi belirten bir e-posta göndermeniz yeterlidir. 

Kargoya verilmiş siparişler iptal edilemez. Kargoya verilmiş olan ürünleri satın almaktan vazgeçerseniz yukarıda anlatılan "İade Şartları" kapsamında ürünleri iade edebilirsiniz.

 

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

 

Üyelik Hesabınızdan Online Talep Oluşturun

 

1- Sipariş iptal/iade istekleriniz için üye girişi yaparak Hesabım/İade Taleplerim alanından online talep oluşturmanızı rica ederiz. Böylelikle işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabiliriz.

2- Paketi hazırlayın: İptal/iade talebinizi oluşturduktan sonra ürünü faturanızla birlikte orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketleyin. Ambalajı açılmış, güvenlik bandı hasar görmüş veya çıkarılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Faturanızı bulamıyorsanız, mail adresinizden e-arşiv faturanıza ulaşabilirsiniz, veya [email protected]  e-posta adresimiz üzerinden destek alabilirsiniz.

3- Tarafınıza bildireceğimiz kargo firması ve anlaşma numarası ile ürününüzü kargoya teslim ederek iade edebilirsiniz.

İptal ve iade süreçlerimizde 6502 sayılı Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair mevzuata uygun hareket ettiğimizi, burada yazmayan konularda ilgili mevzuat hükümlerini inceleyebileceğinizi belirtmek isteriz.  

Önemli*: Trendyol.com, Hepsiburada.com, N11.com vb. siteler aracılığıyla ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Buradaki yönlendirmeler yalnızca www.botemgida.com siparişleri için geçerlidir (!)

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR