Ova 1 Un ( Konya ) Daha Büyük Görüntüle

Ova 1 Un 25 Kg ( Konya )

Yeni

Ova 1 Un Konya Baklavalık Böreklik Çeşitleri bulunur.

Detaylar

Detaylar

Tam kelimesi buğday tanesinin tamamını işaret eden bir kelimedir,kepeğin ,embriyonun veTam kelimesi buğday tanesinin tamamını işaret eden bir kelimedir,kepeğin ,embriyonun ve endospermin un üretimi esnasında undan uzaklaştırılmadığını ifade eder.Buna karşılık rafine un sadece buğdayın endosperm kısmını içerir.Tam buğday unları tanenin tamamını içerir,daha kaba ve kahverengimsi görünümdedir. 

Tam tahıl ve tam buğday unları vitamin ,mineral ve proteinleri içeren ,tad kaybına uğramamış unlardırTam tahıl ve tam buğday unları vitamin ,mineral ve proteinleri içeren ,tad kaybına uğramamış ,ayrışmamış daha sağlıklı unlardır.Bu sebeple tam buğday unları rafine unlara göre daha besleyicidir.Tam buğday unları kepek ve embriyodan gelen makrobesinler açısından daha zengindir.Bu makrobesinler diyet lif ve proteinlerdir.Ayrıca tam buğday unları kalsiyum,demir, selenyum ve çinko gibi minerallerin doğal kaynağıdır. B vitamini, potasyum, fosfor ve az miktarda sodyum da içerir. Bu unlar daha doyurucu ve glisemik indeksi daha düşük unlardır. Tam buğday unları doğada kompleks halde bulunan karbonhidratların inanılmaz bir kaynağıdır. Kalori yüzdesi 9-15 arasında değişir.Tam buğday unları buğdayın yağlı kısmını da içerdikleri için raf ömürleri daha kısadır.Ve acılaşma ihtimali daha yüksektir.Onun için beyaz unlara göre daha özenli depolanmalı ve serin yerlerde muhafaza edilmelidirler. 

RUŞEYM NEDİR  ? 

Bir buğdayın rüşeymi(embriyosu) bitkinin üreyebilmesini sağlayan kısmıdır. Rüşeym yüksek yağ içeriğine sahiptir ve bitkisel yağ kaynağı olarak kullanılır. Unun besleyici değeri en yüksek kısmıdır.Bir buğdayın rüşeymi(embriyosu) bitkinin üreyebilmesini sağlayan kısmıdır. Rüşeym yüksek yağ içeriğine sahiptir ve bitkisel yağ kaynağı olarak kullanılır. Unun besleyici değeri en yüksek kısmıdır. Rafine un üretimi sırasında undan ayrıştırılır.Yağı alınmak üzere işlenebilir,ayrıca yağsız kısmı da besleyici değeri yüksek olduğundan işlenip öğütülerek veya granül hale getirilerek gıda sanayinde çeşitli amaçlarda kullanılabilir.Rüşeym birçok esansiyel besinlerin kaynağıdır ki bunlar, E vitamini ,folik asit ,fosfor,tiamin ,çinko ,magnezyum dur.Bununla birlikte esansiyel yağ asitlerinin de kaynağıdır.Aynı zamanda iyi bir lif kaynağıdır.Buğday rüşeymi çeşitli ekmeklere,kek ve pastalara,tahıl karışımlarına ,yoğurda eklenerek tüketilebilir.Buğday rüşeymi çabuk bozulmaya ve acılaşmaya uygun bir üründür.Bu amaçla buzdolabında saklanmalı veya hava geçirgenliği olmayan vakumlu cam ambalajlarda muhafaza edilmelidir. Güneş ışından uzakta tutulmalıdır. 

Botem Gıda San.Tic.Ltd.Şti. Mega Center Gıda Merkezi C 24 Blok No:195 Bayrampaşa /İSTANBUL

info@botemgida.com

02126407209 - 08505320707 

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Ova 1 Un 25 Kg ( Konya )

Ova 1 Un 25 Kg ( Konya )

Ova 1 Un Konya Baklavalık Böreklik Çeşitleri bulunur.

Bir Yorum Yaz