Filiz Makarna 5 Kg Daha Büyük Görüntüle

Filiz Makarna 5 Kg

Yeni

Filiz Makarna 5 Kg 

Detaylar

Detaylar

Filiz Makarna 5 Kg Ürün Çeşitleri Burgu, Fiyonk, Çubuk, Yüssük, Mantı, İnce Uzun, Kalem 

Vücudun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinden her birininin gerekli miktarlarda alınması ve vucutta uygun şekilde kullanılmasına “Yeterli ve Dengeli Beslenme” denir. Yeterince yemek yenmesine rağmen uygun besin seçimi yapmadığı ve doğru pişirme yöntemleri uygulanmadığı sürece önemli besin öğelerinin bazıları alınmayabilir. Bunun sonucunda çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu duruma da “Dengesiz Beslenme” denir.

Makarna durum buğdayından elde edilen irmiğin, su ve bazı zenginleştirici maddeler ile karıştırılması ve istenilen biçimler verilip kurutulması suretiyle elde edilen yarı hazır gıda maddesidir. Makarnanın mutlaka durum buğdayından irmik ve su karışımından yapılması gerekmektedir. Durum buğdayının makarnalık kalitesini; tanenin fiziksel özellikleri, endosperm yapısı, protein miktarı, enzim aktivitesi ve pigment içeriği gibi birçok özelliği belirlemektedir. Sert durum buğdayı makarnanın üretiminde kullanılan irmik için en uygun buğday cinsidir. Yumuşak buğdaydan ekmek, tatlı ve pastaları üretmek için kullanılan un elde edilmektedir.

İdeal Beslenme Piramidi

Besin piramidi, iyi bir beslenme biçimini oluşturan besin gruplarının şematik gösterimidir. Piramidin şekli, ideal bir beslenme biçiminde her ürün grubundan alınması gereken miktarı gösterir. Taban kısmını oluşturan besinler (tahıl, makarna, ekmek, baklagiller vb.) alınması gereken besinlerin büyük bir kısmını oluştururken, tepe kısmını oluşturan besinler (yağlar, şeker vb.) ise ölçülü bir şekilde alınmalıdır.

Besin piramidinde beş besin grubu bulunmaktadır. Bunlar; tahıllar, sebzeler ve meyveler, et grubu, süt ve süt ürünleri, yağlar ve şekerdir. Hiçbir besin grubu diğerinden daha fazla öneme sahip değildir, sağlıklı bir yaşam için hepsi ayrı bir öneme sahiptir

Botem Gıda San.Tic.Ltd.Şti. Mega Center Gıda Merkezi C 24 Blok No:195 Bayrampaşa /İSTANBUL

info@botemgida.com

02126407209 - 08505320707 

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Filiz Makarna 5 Kg

Filiz Makarna 5 Kg

Filiz Makarna 5 Kg 

Bir Yorum Yaz